سفر معاون درمان وزارت بهداشت به خمین

سفر معاون درمان وزارت بهداشت به خمین

سفر معاون درمان وزارت بهداشت به خمین

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه به زادگاه امام راحل از بخشهای مختلف بیمارستان امام خمینی(ره) و  از جمله بخش بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ، بیمارستان در حال ساخت حضرت فاطمه(س) و آزمایشگاه ملوکولی شهرستان خمین بازدید کرد.

دکتر « قاسم جان‌بابایی»  در نشست با فرماندار و مسئولان دانشکده علوم پزشکی خمین افزود: ایجاد محل اسکان برای پزشکان در خمین اقدام مطلوبی است  که کیفیت خدمات درمانی در شهرستان و  شهرهای اطراف را افزایش می‌دهد.

وی اضافه کرد: ارائه خدمات مطلوب درمانی سبب افزایش رضایتمندی شهروندان و جلوگیری از مراجعه آنان به شهرهای بزرگ می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با یادآوری بازدید خود از بیمارستان در حال ساخت در خمین بیان کرد: همزمان با ساخت این مرکز درمانی تجهیزات مورد نیاز آن تامین می‌شود تا پس از تکمیل به سرعت ارائه خدمات در آن آغاز شود.

جان بابایی گفت: با توجه به اقداماتی که به منظور بازسازی و توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) در خمین انجام شده باید با سازمان برنامه و بودجه هماهنگی‌هایی برای عدم تخریب آن انجام شود تا  استفاده از این مرکز درمانی تداوم یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  در خصوص راه‌اندازی آزمایشگاه مولکولی در خمین ادامه داد: از ظرفیت این آزمایشگاه برای ارائه خدمات به واحدهای صنعتی به منظور درآمدزایی استفاده شود.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر آموزش و مهارت افزایی نیروی انسانی بیمارستان امام خمینی(ره) خمین افزود: بازدیدهای سرزده به منظور بررسی شیوه ارائه خدمات پزشکان و سایر کادر درمان انجام می‌شود.

جان بابایی اظهار داشت: افزایش توانمندی نیروی انسانی در مراکز درمانی بستر استقلال دانشکده علوم پزشکی خمین را فراهم می کند.

فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: بیمارستان امام خمینی(ره) تنها مرکز درمانی و بستری در این شهرستان است که به شهروندان این شهرستان و سایر نقاط جنوب استان مرکزی خدمات درمانی ارائه می دهد.

«احمد طهرانی»  با بیان اینکه اینکه تنها بیمارستان این شهرستان با بیش از ۴۰ سال قدمت فرسوده شده،  اظهار داشت:  تسریع در عملیات بیمارستان در حال ساخت خمین مطالبه مسئولان و مردم زادگاه امام راحل است.

وی بیان کرد: بیمارستان ۱۴۴ تخت خوابی در حال ساخت خمین نیز به تنهایی پاسخگوی نیاز شهروندان و مراجعان شهرهای همجوار نخواهد بود.

فرماندار خمین افزود: ۳۰ درصد از جمعیت این شهرستان زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند و تمایل شهروندان به سمت استفاده از مراکز بهداشتی و درمانی دولتی بسیار زیاد است.

طهرانی برگزاری نشستهای مستمر با نیروی انسانی مراکز درمانی و مدافعان سلامت را عامل افزایش روحیه کادر درمان در دوران شیوع کرونا عنوان  کرد.

وی با تقدیر از تلاش ۱۰ ماهه مدافعان سلامت یادآور شد: مسئولان شهرستان خمین همواره در کنار حافظان سلامت هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین نیز در این نشست با اشاره به جدایی این دانشکده در سال ۹۵ از دانشگاه اراک گفت:  این دانشکده همچنان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

دکتر « مجتبی دیده‌دار»  افزود: تشکیل کمیسیون ماده۲۰، تکمیل و تجهیز بیمارستان دوم، حضور پزشک فوق تخصص و تامین تجهیزات آزمایشگاهی بیمارستان از مهمترین مطالبات دانشکده علوم پزشکی خمین است.

وی یاداور شد: تاکنون یکهزار و ۳۰۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خمین شناسایی شدند که  یکهزار و۱۱۸ نفر در بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

دیده‌دار با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۹۷ بیمار کووید ۱۹ در خمین جان خود را از دست داده اند، افزود: زنان بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان را دارند و میانگین سنی مبتلایان جان باخته ۸۰ سال به بالا است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین بیان کرد: وضعیت بیماری کرونا در این شهرستان در آبان ماه خوب نبود اما امروز به دلیل اجرای محدودیتهای سراسری وضعیت بهتری پیدا کرده است.

آدرس کوتاه :